Nocne spotkanie w Sobótce to doskonała okazja, by dać się wyszaleć młodzieży i zaprosić ją do niezwykłego spotkania z Panem Bogiem.

Nocne Spotkanie Młodzieży w Sobótce organizuje z 1 na 2 grudnia wspólnota “Ślęża – góra Tabor młodych”.

– Pomysł zaczerpnęliśmy od księży salezjanów i trochę z akcji “Wspólny mianownik”. Chcemy przez sport, muzykę i wspólne spędzanie wolnego czasu zintegrować się, a także uwielbić Pana Boga – mówi ks. Jakub Bartczak, duszpasterz młodzieży.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać konferencji franciszkanina o. Urbana Adama Bąka, wszyscy zostaną podzieleni na grupki i w oparciu o konferencje będą ze sobą dyskutować. Nie zabraknie wspólnej modlitwy na Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i uwielbienia z okazją do spowiedzi.

– Oczywiście zadbamy także o żołądki naszych uczestników, dlatego planujemy nocny poczęstunek  “na bogato” z miliardem frytek – śmieje się ks. Jakub Bartczak.

Spotkanie rozpocznie się 1 grudnia o 19.30 w Gimnazjum Gminnym im. Piotra Włostowica przy ul. Świdnicka 20a w Sobótce, a zakończy się o… 6 rano. 

– Ludzie są zaganiani za dnia, mają swoje obowiązki, dlatego chcemy zaprosić ich do nocnej aktywności pod hasłem “Czuwaj”. Teraz organizowane są np. Noce Konfesjonałów, a my robimy taką noc aktywności z Panem Bogiem dla młodzieży. Po poczęstunku około 1.30 rozpoczną się rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę oraz gry harcerskie, które potrwają do rana. Zapraszamy, by przyjeżdżać całymi drużynami, mamy jedynie dolny limit wiekowy, to 13 lat – zachęca ks. Jakub.

Jak zaznacza z humorem, spotkanie to okazja by pobyć w szkole nocą i bez nauczycieli, czyli w luźniejszej atmosferze. Koszt uczestnictwa to 5 złotych. Osoby niepełnoletnie przyjeżdżają z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna. Patronat nad wydarzeniem objął bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.


PLAN SPOTKANIA

  • 19.30 – Start zapisów
  • 19.45 – Gość specjalny
  • 20.30 – Konferencja o. Urban Adam Bąk OFM
  • 21.00 – Praca w małych grupkach
  • 21.45 – Wyjście do kościoła
  • 22.00 – Adoracja w kościele – okazja do spowiedzi świętej
  • 23.00 – Msza Święta 
  •  0.30 – Poczęstunek
  •  1.00 – 6.00 – Rozgrywki sportowe: siatkówka, piłka nożna, gry harcerskie

Ks. Ryszard Staszak i ks. Jakub Bartczak zapraszają w szczególności młodzież z Sulistrowic przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.


Źródło: http://wroclaw.gosc.pl/doc/4329554.Mlodzi-zabawia-do-rana