Modlitwa, koncert, kremówki, konkurs wiedzy o JP2 tak w skrócie można opisać wydarzenie, które odbyło się w najbliższy weekend (11 października) w Sulistrowicach. Spotkanie miało na celu przybliżyć postać Ojca Świętego.

Sulistrowice są mocno związane ze św. Janem Pawłem II.To było pierwsze spotkanie dla dzieci, ale planowane są już kolejne.To już nasza kolejna inicjatywa w parafii – podkreśla proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach ks.Ryszard Staszak. Ks. Jakub Bartczak, od niedawna wikariusz tej parafii , który dostał od abp. Józefa Kupnego zadanie, by u podnóża Ślęży zbudować ośrodek dla dzieci i młodzieży.

 – To piękne miejsce na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Doskonale nadaje się do wykorzystania na wszelkie inicjatywy duszpasterskie czy integracyjne – powiedział ks. Kuba, współorganizator spotkania z ks. Ryszardem, proboszczem parafii.

Msza św. rozpoczęła wydarzenie do wspólnego śpiewania i muzykowanie, a także konkurs wiedzy o Janie Pawle II i prac plastycznych.Niezabrakło wydarzeń sportowych,mecze piłki nożnej,babingtonowe, ciepłe napoje,z pieczeniem kiełbasek na ognisku.Naprawdę świetna atmosfera.

Zapraszamy do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego!