W noc wigilijną 24 grudnia 2018 r. o godz. 24.00 zapraszamy do udziału w Pasterce w kościele na szczycie Ślęży. Przed Mszą Św. o godz. 23.00 odbędzie się koncert kolęd, przy udziale znakomitych solistów. 

Pasterka w Strzegomianach odbędzie się o godz. 21.00, w Sulistrowiczkach (przy płonącym ognisku pasterskim) o godz. 22.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00.

Miłośników Ziemi Ślężańskiej zapraszamy do udziału we Mszy Św. Sylwestrowej, 31 grudnia 2018 o godz. 22.00. Po Mszy Św. ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana.

Zgodnie z prośbą Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka, który zainicjował akcję “Wrocław nie strzela”, a także Metropolity Wrocławskiego abpa dra Józefa Kupnego, który przychyla się do tej prośby, w trosce o bezpieczeństwo zwracamy się z apelem do osób biorących udział w Sylwestrze na szczycie Ślęży o nie używanie fajerwerków oraz petard.

Szanujmy zwierzęta dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem, uchrońmy je przed cierpieniem spowodowanym nadmiernym hałasem.

Ponadto, respektując prawo obowiązujące w Rezerwacie Góra Ślęża, zwracamy się z apelem o nie rozpalanie ognisk poza miejscem do tego wyznaczonym. Nasza ingerencja w środowisko naturalne powinna być ograniczona do minimum. Szanujmy przyrodę oraz zasady poprawnego zachowania się w Parku Krajobrazowym.