Dolnośląski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich rozstrzygnął konkurs za najlepsze prace dziennikarskie dotyczące Dolnego Śląska. W tym roku nagroda główna trafiła do rąk redaktora Krzysztofa Kunerta za książkę „Najciekawsze miejsce na świecie”.

Publikacja w barwny sposób opisuje losy Ślężańskiego duszpasterza, m.in. budowę Sanktuarium w Sulistrowiczkach i odbudowę kościoła na Ślęży, w opowieść wpleciono także historię Masywu Ślęży i Dolnego Śląska, a zwłaszcza powojenne wątki rozwoju Kościoła na Ziemiach Zachodnich i fenomenu społecznego, jaki dokonał się na tych ziemiach po 1945 roku.

Cieszę się, że mogłem współtworzyć tę książkę. Gratuluję Panu Redaktorowi wspaniałej publikacji i dziękuję za lata owocnej współpracy.

Słowo od autora:
“Wstęp do bogato ilustrowanej publikacji napisał metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Czytam w nim m.in.: „Dla biskupa jest wielkim szczęściem, gdy w swojej diecezji spotyka zaangażowanych współpracowników, którzy ożywiają lokalny Kościół. Rozwój wspólnoty na stokach Ślęży bardzo mnie cieszy. Dziękuję za to Księdzu Ryszardowi, niech Pan Bóg wynagrodzi jego wysiłki, a w osiemdziesiątą rocznicę jego urodzin błogosławi i doda sił. Nam zaś wszystkim życzę kolejnych owocnych lat duszpasterskiej współpracy pod Ślężą.” Tę nagrodę traktuję tak jakby była nie tylko dla mnie, ale także jako ukoronowanie wielkiej pracy, którą ks. Ryszard Staszak wykonał pod Ślężą”

Książkę „Najciekawsze miejsce na świecie” można nabyć na stoiskach przed kościołami sulistrowickiej parafii, w Księgarni Archidiecezjalnej we Wrocławiu, w Kurii Arcybiskupiej we Wrocławiu, a także zamawiając ją w internecie (pisząc na adres: kancelaria@parafiasulistrowice.pl). Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w Kościele na Ślęży.