29 maja 2015 r. odbył się pierwszy w powojennej historii kościoła ślub na szczycie Ślęży. To właśnie “Śląski Olimp” pewna wrocławska para lekarzy i Miłośników Ziemi Ślężańskiej wybrała jako miejsce, w którym powiedzieli sobie sakramentalne “tak”.

Pomimo utrudnionych warunków, organizację uroczystości od strony logistycznej udało się rozwiązać pomyślnie. Ślubu – przed rekonsekrowanym ołtarzem, w którym znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II, w kościele wypełnionym po brzegi udzielił ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz.


Po Mszy Św. goście weszli na wieżę widokową, z której rozpościera się piękny widok na panoramę Sudetów oraz równinę wrocławską. Następnie zwiedzili podziemia świątyni z reliktami pierwotnego kościoła z XII w. oraz fragmentami średniowiecznego zamku. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe karty z rysem historycznym świątyni.

Mamy nadzieję, że to unikatowe miejsce – wśród malowniczej scenerii góry Ślęży – przyniesie szczęście, pomyślność oraz Boże błogosławieństwo młodej parze na długie lata.