Pod koniec stycznia silne wiatry uszkodziły dach kościoła pw. Nawiedzenia NMP na Górze Ślęży. Właśnie dobiegły końca prace remontów.

Podczas zimowych wichur zerwana została blacha na dachu kościoła. – Od tego czasu udało się już zabezpieczyć dach blachą miedzianą. To ogromna zasługa wielu osób, które, w momencie gdy dowiedziały się o szkodach dachu kościoła, nie pozostały obojętne i wsparły nasze działania remontowe – zaznacza ks. Ryszard Staszak, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach i dodaje: – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania kościoła na Ślęży. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za ofiary składane na ten cel. Szczególnie dziękuję Starostwu Powiatowemu we Wrocławiu oraz Lasom Państwowym – Nadleśnictwu Miękinia.
Podjęte prace zakończyły się sukcesem, ale to jeszcze nie koniec prac na dachu kościoła. – Teraz rusztowania zostaną przeniesione z zachodniej ściany na północną. W styczniu w tamtej części została uszkodzona rynna. Tam chcemy uzupełnić rynny oraz sprawdzimy, czy wszystkie elementy dachu są prawidłowo zamocowane – podkreśla ks. Ryszard Staszak, jednocześnie zapraszając do odwiedzenia kościoła na Ślęży.

Przeczytaj artykuł w Radiu Wrocław >>