Papież Franciszek oraz cały cywilizowany świat stanowczo potępia działania Rosji i Władimira Putina. Niestety w ostatnich dniach jesteśmy świadkami powrotu do prawa silniejszego. “Bóg jest Bogiem pokoju, a nie wojny – proszę wszystkich o modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie” – zachęca nasz Metropolita Wrocławski Abp Józef Kupny.

Ukraina broni europejskich wartości ceną krwi swoich żołnierzy, obywateli oraz dzieci. Musimy sobie uświadomić, że to zagrożenie, które może się wydawać wojną regionalną, tak naprawdę jest zagrożeniem dla pokoju i stabilności nie tylko Europy, ale i całego świata. Pokój jest wartością fundamentalną dla wszystkich ludzi, wszystkich czasów i wszystkich miejsc. Papież “wezwał wszystkie zaangażowane strony, by powstrzymały się od jakichkolwiek działań, które spowodowałyby jeszcze większe cierpienie ludzi, destabilizację współistnienia między narodami i pogwałcenie prawa międzynarodowego”.

My, wierzący nie tracimy nadziei na przebłysk sumienia ze strony tych, którzy trzymają w swoich rękach losy świata. Nie wiemy dokładanie co może być jutro ale wierzymy, że wciąż jest jeszcze czas na dobrą wolę, jest jeszcze czas na negocjacje, wciąż jest miejsce na mądrość. Trzeba gorąco się modlić o pokój i wierzyć, że Matka Boża wysłucha. W obliczu rosyjskiej inwazji, wobec dramatycznej sytuacji na Ukrainie wykażmy solidarność, gotowość do pomocy oraz módlmy się i prośmy Matkę Boską Dobrej Rady o pokój na świecie.

Zapraszamy na Mszę Św. w intencji pokoju, ofiar oraz wszystkich cierpiących z powodu działań wojennych – w sobotę, 26.02.2022 r. o godz. 19.00 do Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Po Mszy odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W najbliższą niedzielę oraz w Środę Popielcową odbędzie się zbiórka do puszek dla ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać.