Ponad tysiąc młodych osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych na Ślęży.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę przed południem. Młodzi ludzie dostawali się na szczyt Ślęży z każdej strony, ale prawdziwe oblężenie przeżył żółty szlak z Przełęczy Tąpadła.

Młodych odwiedził abp Józef Kupny, który poprowadził modlitwę Anioł Pański, pobłogosławił młodzież – Przyjechałem tutaj specjalnie, aby się z Wami spotkać! Przyjechałem, aby Wam powiedzieć, jak bardzo cieszę się Wami i tym, że gromadzicie się na tej górze.

Metropolita wrocławski poświęcił również ołtarz w kościele Ślęży. Specjalnie dla Słuchaczy Radia Rodzina podzielił się także swoimi wrażeniami ze spotkania z młodymi – Jest tyle fantastycznej młodzieży, która chce ten czas spędzić ze sobą i Panem Bogiem.

 – Każdego roku jest inaczej, bo życie to przygoda – mówił ks. Jakub Bartczak z Sulistrowic, główny organizator spotkania – Jest przyroda, jest Eucharystia, spowiedź, dziś można doświadczyć młodego wrocławskiego Kościoła i szerokiego spektrum spotkania z Panem Bogiem. 

To właśnie Msza św. była głównym punktem programu Spotkania Młodych. Eucharystii przewodniczył duszpasterz młodzieży ks. Zbigniew Kowal, a homilię wygłosił ks. Maciej Małyga.

Zobacz pełną relację (WIDEO, AUDIO, ZDJĘCIA)


Źródło: Radio Rodzina