Na zakończenie audiencji ogólnej Franciszek zaznaczył, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o atakach na wioski w północnej Nigerii, do których doszło w ostatnią niedzielę. „Modlę się za tych, którzy zginęli, za rannych i za całą ludność tego kraju. Mam nadzieję, że wszystkim obywatelom zostanie zapewnione bezpieczeństwo” – powiedział Ojciec Święty.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Franciszek zaznaczył, że dzisiejsze święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, wraz ze zbliżającym się świętem Aniołów Stróżów, jest zaproszeniem do bycia zawsze uważnym na Boskie plany. „Nie wahajcie się podążać z ufnością drogami, które każdego dnia wskazuje wam Opatrzność Boża” – powiedział Papież. Franciszek zwrócił się także do Polaków:

 

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, dziś, zainspirowani wspomnieniem liturgicznym, w sposób szczególny zawierzamy siebie opiece świętych Archaniołów: Michała, który walczy z szatanem i złymi duchami; Gabriela, który przynosi dobrą nowinę Pana; i Rafała, który uzdrawia i towarzyszy w poszukiwaniu dobra. Z ich pomocą, wy także bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana. Z serca wam błogosławię.“

Źródło: https://www.vaticannews.va