Zapraszamy do uczestnictwa w wieczornym nabożeństwie  w kaplicy w Sulistrowiczkach w sobotę 20 czerwca o godz. 18.00 oraz do nocnej wędrówki na szczyt Ślęży, gdzie będzie można posłuchać o historii odbudowy kościoła, zobaczyć nocną panoramę Sudetów oraz równiny wrocławskiej z wieży widokowej, a także zwiedzić podziemia świątyni z reliktami pierwotnego kościoła z XII w. oraz fragmentami średniowiecznego zamku.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. Abp Józef Kupny – Metropolita Wrocławski oraz Pan Stanisław Dobrowolski – Burmistrz Sobótki.


Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa „Noce Kościołów” organizowane przez Radio Rodzina z Wrocławia i Stowarzyszenie “Zdrowa Rodzina” promujące kulturę chrześcijańską odbędą się już po raz szósty. Formą nawiązują do odbywającej się w całej Polsce Nocy Muzeów. Każdego roku w „Nocach Kościołów” uczestniczy około 50 tyś. osób.

Od 16 do 26 czerwca Dolnoślązacy wieczorową, a także i nocną porą, będą mogli odkrywać nie tylko wyjątkowość architektury tutejszych kościołów, ale przede wszystkim poznawać Kościół jako miejsce bliskie ludziom.

Szanowni Państwo!
W Gminie Sobótka „Noc Kościołów” zagości po raz drugi. Ogromnie się cieszymy, że ta inicjatywa łącząca wymiary duchowe, kulturalne i artystyczne może się stać również udziałem naszych mieszkańców. 

Cieszymy się tym bardziej, że w tym roku w naszej „małej Ojczyzna” uczestniczyliśmy w wielkim dla nas wydarzeniu, mianowicie otwarciu wyremontowanego kościoła na szczycie Ślęży. Dziś ta świątynia oraz otaczająca ją unikalna przyroda przyciągają tłumy pielgrzymów i turystów, my zaś cieszymy się mogąc gościć Państwa w wielu urokliwych miejscach Ziemi Ślężańskiej.

Stanisław Dobrowolski
Burmistrz Sobótki


Więcej informacji: